Zhodnocení festivalu 2019

Bakov nad Jizerou – parné počasí, více jak 300 návštěvníků, kteří se měnili v průběhu festivalu, 150 účinkujících a krásný staročeský jarmark, plný dobrot a ukázek leckdy už zapomenutých lidových řemesel. Tak to vypadalo v Bakově nad Jizerou na Mírovém náměstí 29. 6. 2019, kde se konal již devátý ročník Pojizerského folklorního festivalu, uspořádaný Spolkem POJIZERSKÝ FOLKLOR, městem Bakov nad Jizerou a Muzeem Mladoboleslavska za podpory měst Mnichovo Hradiště a Dolního Bousova.

Ve 12 hodin proběhlo slavnostní přijetí na místním městském úřadě starostou města Radimem Šimáně a ředitelem festivalu Petrem Hurtem. Sešli se zde zástupci všech účinkujících a byli oficiálně přivítáni v Bakově nad Jizerou. Ve 13 hodin celý program zahájil pietní akt v Komenského sadech, kde všichni účinkující společně s členy Československé obce legionářské vzpomněli na padlé vojáky z obou světových válek. Slavnostním průvodem vyzdobenou Žižkovou ulicí, do něhož se zapojili všichni členové vystupujících souborů v čele s členy Československé obce legionářské a místních hasičů v dobových uniformách, došli až na Mírové náměstí, kde byl slavnostně zahájen celý festival starostou města Radimem Šimáně a Petrem Hurtem, ředitelem tohoto festivalu.

Na scéně pod širým nebem mohli příchozí po celý den spatřit sérii tanečních a hudebních vystoupení. Kromě domácích souborů Pozdní sběr a Dětského folklorního souboru Kominíček zde vystoupil Národopisný soubor Formani ze Slatiňan, folklorní soubor Šafrán z Jablonce na Nisou, dětský Folklorní soubor Kytice z Prahy, Dětská lidová Muzika Pastelka z Mladé Boleslavi a taneční skupina historického tance Villanella z Liberce..

Během festivalu mohli návštěvníci i účinkující navštívit místní Bakovské muzeum se stálými expozicemi. Na staročeském jarmarku bylo k vidění několik řemesel a rukodělných výrobků. Dále bylo možné obdržet dárek v podobě festivalových propagačních předmětů za dobrovolné vstupné či poslat festivalový pohled. Tradičně byl připraven dětský stánek, kde děti malovaly obrázky, z nichž 3 nejlepší byly odměněny na podiu. Druhý stánek byl s legem Brick by Brick. A v neposlední řadě zde byl připraven fotokoutek s různými vtipnými doplňky k fotografii. Byl zde i stánek charitativní organizace DEBRA ČR, kde se nakonec vybrala částka 7 500,-Kč, která pomůže pacientům s nemocí Motýlích křídel.

V rámci programu proběhla soutěž pro zástupce účinkujících, kteří soutěžili ve zdobení perníčků. Tématem letos bylo, namalovat 2 holubice a název souboru. Vítězně z této soutěže vzešly děti z Kytice.

Těsně před závěrem celé akce, byli na pódium přizváni všichni zástupci účinkujících a dostalo se jim osobního poděkování od ředitele festivalu Petra Hurta v podobě Pamětního listu a květiny, který poté poděkoval a odměnil i některé členy z řad organizátorů.

Festival finančně podpořil Středočeský kraj, VaK Mladá Boleslav, Škoda Auto a.s., a mnoho dalších sponzorů, kteří byly uvedeni v propagačních materiálech a na světelné obrazovce vedle podia po celou dobu trvání festivalu. Hlavními mediálními partnery byly Signál rádio a regionální televize 1. Boleslavská. Děkujeme všem za pomoc a podporu a již nyní se těšíme na další, jubilejní desátý ročník Pojizerského folklorního festivalu, který se uskuteční 4. července 2020.

Za organizátory
Petr Hurt

Leták 2019

Program festivalu 29. 6. 2019

13:00 – 13:15      Pietní akt v Komenského sadech
13:15 – 13:35      Slavnostní průvod (Žižkovou ulicí)
13:35 – 13:45      Slavnostní zahájení festivalu na Mírovém náměstí
13:45 – 14:05      DFS Kytice - Praha
14:10 – 14:35      FS Pozdní sběr + Kominíček – Malá Bělá
14:40 – 15:00      Dětská lidová muzika Pastelka – Mladá Boleslav
15:05 – 15:25      NS Formani - Slatiňany
15:30 – 15:50      Villanella, taneční soubor - Liberec
15:55 – 16:35      FS Šafrán – Jablonec nad Nisou
16:40 – 16:55      Soutěž zástupců vystupujících
17:00 – 17:20      DFS Kytice - Praha
17:25 – 17:45      Dětská lidová muzika Pastelka – Mladá Boleslav
17:50 – 18:10      Villanella, taneční soubor - Liberec
18:15 – 18:35      NS Formani - Slatiňany
18:40                  Slavnostní ukončení festivalu

Beseda 2019

Informace k 9. ročníku

9. ročník Pojizerského folklorního festivalu, který se uskuteční v sobotu 29.června na Mírovém náměstí v Bakově na Jizerou.

Celému festivalu předchází páteční beseda s hostem v bakovském divadle od 19 hodin, kterým bude letos známý herec, pan Josef Dvořák. Lístky budou v předprodeji v bakovské knihovně od 3.června.

Sobotní festival začne pietním aktem v Komenského sadech ve 13.hodin, odkud poté Žižkovou ulicí projde slavnostní krojovaný průvod až na náměstí, kde bude zahájen celý festival. Na podiu se postupně vystřídají folklorní soubory z různých koutů České republiky. Formani ze Slatiňan, Šafrán z Jablonce nad Nisou, Kytice z Prahy, Pozdní sběr a Kominíček z Malé Bělé, Lidová muzika Pastelka z Mladé Boleslavi a soubor historického tance Villanella z Liberce. Návštěvníci mohou během celého festivalu navštívit bakovské muzeum, součástí bude také staročeský jarmark se spoustou pochutin a rukodělných výrobků a nebude chybět ani stánek pro děti s malováním obrázků a Brick by Brick.

Po festivalu se účinkující sejdou v bakovském volnočasovém areálu, kam je zvána i veřejnost a kde neformálně zakončíme celý den s pěknou muzikou a písničkami.

Těšíme se na setkání s vámi v Bakově nad Jizerou 29.června při 9.ročníku Pojizerského folklorního festivalu.

Prvotní informace k 9. ročníku

Přátelé, kamarádi a všichni příznivci Pojizerského folklorního festivalu. Letos se uskuteční již 9. ročník a budeme rádi, pokud se s vámi na něm potkáme. Budeme se na vás těšit v Bakově nad Jizerou buď 28. 6. 2019 v divadle na předfestivalové besedě s hostem a nebo 29. 6. 2019 na náměstí při vlastním festivalu. Podrobnější informace budou včas propagovány.

PF 2019

Přejeme všem krásné prožití svátků vánočních mezi svými nejbližšími bez shonu a stresu a do roku 2019 vykročení tou správnou nohou.

PF 2019

Zhodnocení festivalu 2018

Bakov nad Jizerou – více jak 600 návštěvníků, 140 účinkujících a krásný staročeský jarmark, plný dobrot a ukázek leckdy už zapomenutých lidových řemesel. Tak to vypadalo v Bakově nad Jizerou na Mírovém náměstí 30.6.2018, kde se konal již osmý ročník Pojizerského folklorního festivalu, uspořádaný Spolkem POJIZERSKÝ FOLKLOR a městem Bakov nad Jizerou, za podpory města Mnichovo Hradiště.

Ve 12 hodin proběhlo slavnostní přijetí na místním městském úřadě starostou města Radimem Šimáně a ředitelem festivalu Petrem Hurtem. Sešli se zde zástupci všech účinkujících a byli oficiálně přivítáni v Bakově nad Jizerou. Ve 13 hodin celý program zahájil pietní akt v Komenského sadech, kde všichni účinkující společně s členy Československé obce legionářské vzpomněli na padlé vojáky z obou světových válek. Slavnostním průvodem vyzdobenou Žižkovou ulicí, do něhož se zapojili všichni členové vystupujících souborů v čele s členy Československé obce legionářské, všichni došli až na Mírové náměstí, kde byl slavnostně zahájen celý festival starostou města Radimem Šimáně a Petrem Hurtem, ředitelem tohoto festivalu.

Na scéně pod širým nebem mohli příchozí po celý den spatřit sérii tanečních a hudebních vystoupení. Kromě domácích souborů Pozdní sběr a dětského souboru Kominíček zde vystoupil Soubor písní a tanců Bzenčan z Bzence, Slovácký krúžek Svatobořice Mistřín, skupina AMNIS z Mladé Boleslavi, Dětský folklorní soubor Valášek z Prahy, dětská lidová Muzika Pastelka z Mladé Boleslavi, Čínská taneční skupina Pivoňka z Prahy.

Během festivalu mohli návštěvníci i účinkující navštívit místní Bakovské muzeum s výstavou grafik a obrazů Jana Hrubého, krojovaných panenek tetičky Peroutkové a stálými výstavami. Na staročeském jarmarku bylo k vidění několik řemesel a výrobků. Dále bylo možné obdržet dárek v podobě festivalových propagačních předmětů za dobrovolné vstupné či poslat festivalový pohled. Tradičně byl připraven dětský stánek, kde děti malovaly obrázky, za něž obdrželi nějakou drobnost v podobě plyšové postavičky, pastelek a podobně. A v neposlední řadě zde byl připraven fotokoutek s různými doplňky.

V rámci programu proběhly dvě soutěže. První byla určena pro zástupce souborů, kteří soutěžili ve zdobení perníčků. Jelikož máme letošní rok sté výročí od založení republiky, měli na perníkové srdce namalovat lva. Vítězně z této soutěže vzešli děti z Valášku. Druhá soutěž byla připravena pro malé dětské návštěvníky. Soutěžilo se o nejkrásnější namalovaný obrázek. I zde měli děti téma sté výročí založení republiky. A 3 nejlepší byli odměněni přímo na podiu ředitelem festivalu a Petrou Chocholoušovou, která se po celý den společně se svým manželem o děti starala.

Těsně před závěrem celé akce, byli na pódium přizváni všichni zástupci účinkujících a dostalo se jim osobního poděkování od ředitele festivalu Petra Hurta v podobě Pamětního listu a květiny, který poté poděkoval a odměnil i některé z řad organizátorů.

Festival finančně podpořil Středočeský kraj, VaK Mladá Boleslav, Škoda Auto a.s., a mnoho dalších sponzorů, kteří byly uvedeni v propagačních materiálech a na světelné obrazovce vedle podia po celou dobu trvání festivalu. Hlavními mediálními partnery byly Signál rádio a regionální televize 1. Boleslavská. Děkujeme všem za pomoc a podporu a již nyní se těšíme na další, v pořadí již devátý ročník Pojizerského folklorního festivalu.

Za organizátory
Petr Hurt

Jízdní řád svozu na Pojizerský folklorní festival 30. 6. 2018

12:00       Mladá Boleslav – Bondy centrum
               (ze strany Tř. Václava Klementa)
12:10       Kosmonosy náměstí
12:15       Debř – zastávka u hřbitova
12:25       Bítouchov – zastávka u rybníka
12:35       Malá Bělá – zastávka u mlýna
12:40       Bakov nad Jizerou
12:45       Nová Ves (aut. zastávka)
12:50       Braňka (aut. zastávka)
12:55       Klášter n/J. – zastávka u Hotelu Malý pivovar
13:00       Mnichovo Hradiště – hospoda u Jelena
13:05       Mnichovo Hradiště – náměstí (Jednota)
13:15       Veselá (aut. zastávka)
13:25       Trenčín (aut. zastávka – ulice Boleslavská)
13:30       Bakov nad Jizerou (žel. zastávka)

Po ukončení festivalu pojede opět autobus všemi obcemi zpět!!!

Program festivalu 30. 6. 2018

13:00 – 13:15      Pietní akt v Komenského sadech
13:15 – 13:35      Slavnostní průvod (Žižkovou ulicí)
13:35 – 13:45      Slavnostní zahájení festivalu na Mírovém náměstí
13:45 – 14:00      DFS Valášek - Praha
14:05 – 14:20      Taneční skupina Pivoňka - Praha
14:25 – 14:40      Dětská lidová muzika Pastelka – Mladá Boleslav
14:45 – 15:00      Slovácký krůžek Svatobořice-Mistřín
15:05 – 15:20      DFS Kominíček – Malá Bělá
15:25 – 15:40      Gothic folkové kvarteto AMNIS – Mladá Boleslav
15:45 – 16:00      FS Pozdní sběr – Malá Bělá
16:05 – 16:20      SPT Bzenčan - Bzenec
16:20 – 16:35      Soutěž zástupců vystupujících
16:35 – 16:50      DFS Valášek Praha
16:55 – 17:10      Taneční skupina Pivoňka - Praha
17:15 – 17:30      Dětská lidová muzika Pastelka – Mladá Boleslav
17:35 – 17:50      Slovácký krůžek Svatobořice-Mistřín
17:55 – 18:10      Gothic folkové kvarteto AMNIS – Mladá Boleslav
18:15 – 18:30      SPT Bzenčan – Bzenec
18:35                  Slavnostní ukončení festivalu

Leták 2018

Beseda 2018

8. ročník - tisková zpráva

Nevíte co s načatým odpolednem? My vám poradíme. Opět po roce můžete přijít na Mírové náměstí v Bakově nad Jizerou, kde se uskuteční již 8. ročník Pojizerského folklorního festivalu, jehož hlavními pořadateli jsou Spolek POJIZERSKÝ FOLKLOR a město Bakov nad Jizerou. Můžeme tedy s hrdostí říci, že festival se stává tradicí a našel si své místo v tomto regionu.

Letos jsme si pro vás připravili opět zajímavý program. 29.6 proběhne v bakovském divadle od 19 hodin již tradiční beseda s hostem. Tentokráte přijal pozvání skvělý moderátor a bavič pan Aleš Cibulka. O hudební doprovod se postará úžasná lidová muzika folklorního souboru Šáteček. Degustaci krásných a chutných vzorků vín, tak jako každý rok, zajišťuje pan Radek Zakonov z vinotéky Hruška.

Počet míst je omezen a proto je dobré si zakoupit lístky včas. Předprodej bude zahájen 4. června v muzeu Bakovska.

Sobotní dopoledne bude v letošním roce doplněno také o připomínku významného občana Bakovska Aloise Štorcha, od jehož tragické smrti uplyne v letošním roce 100 let. Akci v rámci příprav festivalu pořádá Jednota ČsOL v Mladé Boleslavi. 100. výročí tragické smrti si připomenou účastníci i návštěvníci folklorního festivalu od 10 hodin dne 30. června 2018 v Nové Vsi u Bakova nad Jizerou před domem, ve kterém Alois Štorch vyrůstal a na němž byla v roce 1919 instalována pamětní deska.

Program celého festivalového dne bude dále pokračovat od 13 hodin v Komenského sadech pietním aktem u pomníku padlých vojínů z obou světových válek a poté se odtud vydá slavnostní průvod Žižkovou ulicí, která bude slavnostně vyzdobena, až na bakovské Mírové náměstí, kde bude poté slavnostně zahájen celý festival. Všechny tanečníky a hudebníky můžete podpořit právě již při průvodu. Budete mít možnost zde shlédnout DFS Valášek z Prahy, DFS Kominíček z Malé Bělé, SPT Bzenčan z Bzence, Slovácký krůžek ze Svatobořic-Mistřína, čínskou taneční skupinu Pivoňka z Prahy, dětskou lidovou muziku Pastelka z Mladé Boleslavi, FS Pozdní sběr z Malé Bělé a Gothic-folkový kvartet AMNIS z Mladé Boleslavi

V čele průvodu půjdou jako vždy členové Československé obce legionářské a také místní hasiči v dobových stejnokrojích a uniformách.

Dále se můžete těšit na krásný Staročeský jarmark s rukodělnými řemesly, občerstvení a pochutiny. Pro děti bude opět připraven stánek, kde budou moci malovat obrázky a rozvíjet svou tvořivost pod vedením manželů Chocholoušových, kteří jim věnují celý svůj čas na festivalu již od prvního ročníku. Nejlepší 3 obrázky budou odměněny pěknými cenami. Stejně jako při minulých ročnících bude otevřeno Muzeum Bakovska. V něm kromě stálých výstav budou moci návštěvníci spatřit grafiky Jana Hrubého, který je tvoří pomocí linorytu. Vernisáž této výstavy se uskuteční již 16.6 za hudebního doprovodu Jaroslava Hutky.

Vstupné na festival je pro všechny návštěvníky zdarma případně dobrovolné v našem informačním stánku.

Generálními partnery festivalu jsou Středočeský kraj a VaK MB, hlavními mediálními partnery jsou Signál rádio a 1.Boleslavská televize.

Sledujte naše facebookové a nebo webové stránky, kde se dozvíte všechny aktuality, které budou postupně zveřejňovány.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že množstvím návštěvníků ukážeme, že folklor žije i na Boleslavsku. O letošní ročník totiž o tento festival projevila zájem i Česká televize.

Za organizační tým festivalu

Petr Hurt

Vernisáž výstavy Jana Hrubého

Přípravy na 8. ročník

Vážení příznivci Pojizerského folklorního festivalu. Jeho 8. ročník se nezadržitelně blíží a tak nám dovolte, abychom vás informovali o některých aktuálních informacích.

Termín festivalu byl stanoven na 30. června 2018.

16. 6. proběhne vernisáž výstavy významného grafika Jana Hrubého, který tvoří svá díla pomocí linorytu, v Muzeu Bakovska. O přesném čase vernisáže vás budeme včas informovat pomocí zveřejněného plakátu.

Co se týče hosta na páteční předfestivalovou besedu, už nyní vám můžeme říci, že pozvání odmítli Zdeněk Svěrák, Simona Stašová i Gabriela Koukalová. V tuto chvíli jednáme s dalším možným kandidátem.

Co se festivalu samotného týče, naše pozvání přijaly: SPT Bzenčan z Bzence, Slovácký krůžek ze Svatobořic – Mistřína, DFS Valášek z Prahy, Čínská taneční skupina Pivoňka z Prahy, hudební skupina Amnis z Mladé Boleslavi, DFS Kominíček a FS Pozdní sběr z Malé Bělé a Dětská lidová muzika Pastelka.

Věříme, že budou mít všichni dostatečné množství diváků, aby se rádi do Bakova nad Jizerou vraceli.

Těšíme se na setkání s vámi a děkujeme za podporu a případnou propagaci celého festivalu.

PF 2018

Zhodnocení festivalu 2017

Sobota 1. července 2017, Bakov nad Jizerou a téměř 400 návštěvníků. Takový byl sedmý ročník Pojizerského folklórního festivalu.

V předvečer festivalu se opět uskutečnila beseda s hostem, který také přebírá nad festivalem záštitu. Tentokrát přijal pozvání skvělý režisér a bavič, pan Zdeněk Troška. Kapacita sálu bylo oproti loňským ročníkům navýšena o 70 míst, přesto byla vyprodána. A to v rekordním čase, během dvou hodin v předprodeji. Zábava byla úžasná, lidé se smáli, měli možnost ochutnat skvělé víno od vinotéky Hruška z Mladé Boleslavi a také měli možnost napsat jméno hosta, kterého by chtěli na této besedě příští rok.

V sobotu jsme zahájili 7. ročník přijetím zástupců vystupujících a hostů na městském úřadě starostou města a ředitelem festivalu. Zde nás poctil návštěvou také náměstek hejtmanky Středočeského kraje pan Daniel Marek, který pozdravil také několika slovy návštěvníky. Poté jsme pokračovali pietním aktem v Komenského sadech, kde jsme si připomenuli sté výročí bitvy u Zborova. Byly položeny věnce paní doktorkou Kateřinou Valachovou, bývalou ministryní školství, starostou města Radimem Šimáně a ředitelem festivalu Petrem Hurtem. Poté se již seřadil průvod, který prošel vyzdobenou Žižkovou ulicí až na Mírové náměstí, kde byl festival slavnostně zahájen. Diváci mohli také zhlédnout křest knihy Jaroslava Beneše „Z mého četnického života, vzpomínky štábního strážmistra Břetislava Bečky“. Pan Bečka působil ve své době právě v Bakově. Knihu osobně na podiu představil sám autor a poté ji pokřtil starosta Bakova nad Jizerou Radim Šimáně, společně s Kateřinou Valachovou, Zdeňkem Troškou a Petrem Hurtem.

Začátek festivalového programu byl bohužel provázen deštěm. Přesto neodradil diváky, kteří měli možnost poprvé shlédnout tanec Česká beseda, který zatančili FS Pozdní sběr, DFS Kominíček a baráčníci z Kláštera Hradiště nad Jizerou.

Festivalu se zúčastnilo více jak 100 účinkujících. Na scéně pod širým nebem mohli příchozí po celý den spatřit sérii tanečních a hudebních vystoupení souborů - kromě domácího Pozdního sběru a dětského folklorního souboru Kominíček z Malé Bělé to byl FS Mateník z Prahy, FS Rozmarýn a Old Star Rozmarýn z Uherského Brodu, dětský pěvecký sbor Krákorky z Bakova nad Jizerou, Lidová muzika z Chrástu a FS Hanáci z Prahy.

Sedmý ročník festivalu byl pozitivně hodnocen organizátory, návštěvníky i vystupujícími. A tak věříme, že festival tak opět přispěl k přiblížení krásy lidových krojů, tanců, písní a různých zvyků a obyčejů, jež vycházely ze života našich předků široké veřejnosti. Pro návštěvníky byl připraven také bohatý doprovodný program zaměřený na lidová řemesla, staročeské tradice a zvyky v podobě staročeského jarmarku či stánku pro děti s připravenými soutěžemi. Také byla možnost návštěvy místního muzea, což využilo několik desítek návštěvníků. Záštitu nad letošním festivalem převzal předseda poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček a již zmíněný Zdeněk Troška, známý režisér a bavič. Akce tak obohatila společenský a kulturní život obyvatel našeho regionu. Vážíme si toho, protože je jedinou akcí tohoto druhu na Mladoboleslavsku. Poděkování náleží generálním partnerům Středočeskému kraji a VaK Mladá Boleslav. Dále mediálním partnerů Signál rádio a televize 1. Boleslavská. A samozřejmě organizátorům Spolku POJIZERSKÝ FOLKLOR, městu Bakov nad Jizerou a všem dalším sponzorům a lidem, kteří festival jakkoliv podpořili či pomohli s organizací. Věříme, že si festival získal pomalu své místo v našem regionu a buduje si svoji tradici. Proto se také již těšíme na osmý ročník.

Za organizátory
Petr Hurt

Jízdní řád svozu na Pojizerský folklorní festival 1. 7. 2017

12:00       Mladá Boleslav – Bondy centrum
               (ze strany Tř. Václava Klementa)
12:10       Kosmonosy náměstí
12:15       Debř – zastávka u hřbitova
12:25       Bítouchov – zastávka u rybníka
12:35       Malá Bělá – zastávka u mlýna
12:40       Bakov nad Jizerou
12:45       Nová Ves (aut. zastávka)
12:50       Braňka (aut. zastávka)
12:55       Klášter n/J. – zastávka u Hotelu Malý pivovar
13:00       Mnichovo Hradiště – hospoda u Jelena
13:05       Mnichovo Hradiště – náměstí (Jednota)
13:15       Veselá (aut. zastávka)
13:25       Trenčín (aut. zastávka – ulice Boleslavská)
13:30       Bakov nad Jizerou (žel. zastávka)

Po ukončení festivalu pojede opět autobus všemi obcemi zpět!!!

Program festivalu 1. 7. 2017

13:00 – 13:15      Pietní akt v Komenského sadech
13:15 – 13:35      Slavnostní průvod (Žižkovou ulicí)
13:35 – 13:45      Slavnostní zahájení festivalu na Mírovém náměstí
13:45 – 14:00      Slavnostní křest knihy "Z mého četnického života,
                          vzpomínky štábního strážmistra Břetislava Bečky"
14:00 – 14:15      Tanec Česká beseda
14:20 – 14:40      Hanáci - Praha
14:45 – 15:05      FS Old Star Rozmarýn – Uherský Brod
15:10 – 15:30      Lidová muzika z Chrástu
15:35 – 15:55      DFS Kominíček – Malá Bělá
16:00 – 16:20      Dětský pěvecký sbor Krákorky – Bakov nad Jizerou
16:25 – 16:45      FS Pozdní sběr – Malá Bělá
16:50 – 17:10      FS Mateník - Praha
17:15 – 17:30      Soutěž zástupců vystupujících
17:35 – 17:55      Lidová muzika z Chrástu
18:00 – 18:20      Hanáci - Praha
18:25 – 18:45      FS Rozmarýn – Uherský Brod
18:50 – 19:10      FS Mateník - Praha
19:10                  Slavnostní závěr festivalu

Plakát 2017

Beseda 2017

Leták 2017

Přípravy na 7. ročník

Vážení přátelé a příznivci Pojizerského folklorního festivalu. Sice je ještě do července docela daleko, avšak organizátoři nezahálí a snaží se pro vás připravit opět něco zajímavého.

Opět se můžete těšit na vystupující z různých částí Moravy. Nevynecháme ani tradiční průvod a ani setkání vystupujících a diváků po festivalu u dobrého jídla a pití ve volnočasovém areálu v Bakově nad Jizerou.

Co už nyní můžeme prozradit je, že v předvečer festivalu, což je v pátek 30. 6. 2017, se uskuteční beseda se známým režisérem několika komedií a pohádek, panem Zdeňkem Troškou.

K tomu nám zahraje skvělá Lidová muzika z Chrástu, která v loňském roce vydala knihu „Plzeňské písně“. Dále vydala několik CD a natočila několik videoklipů.

O předprodeji lístků na páteční besedu vás budeme včas informovat. Proto sledujte tyto webové stránky a nebo náš facebookový profil.

Vstupné na festival se jako v předchozích dvou ročnících platit nebude.

Věříme, že jste si již zapsali do svých diářů, kalendářů či chytrých telefonů termíny 30.6, kdy proběhne beseda s hostem, a 1.7, kdy se uskuteční již 7. ročník Pojizerského folklorního festivalu.

Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že opět zaplníme bakovské náměstí a ukážeme, že folklor na Boleslavsku žije a má smysl.

PF 2017

Poděkování

Vážení folklorní přátelé a příznivci našeho festivalu,

v sobotu 2. července 2016 se v Bakově nad Jizerou konal šestý ročník Pojizerského folklórního festivalu. Chtěli bychom vám tímto co nejsrdečněji poděkovat za podporu a pomoc, kterou jste poskytli tomuto festivalu.

Festivalu se zúčastnilo 150 účinkujících. Na scéně pod širým nebem mohli příchozí po celý den spatřit sérii tanečních a hudebních vystoupení souborů - kromě domácího Pozdního sběru z Malé Bělé to byl FS Jiskra z Plzně, DFS Lipinka z Vracova a s nimi společně Tetičky z Vracova (bývalé tanečnice souboru Lipina), FS Dykyta z Přerova nad Labem, Slovácký krúžek z Prahy, hudební skupina Amnis z Mladé Boleslavi a bratrské duo Patrik a Hynek Hradečtí z Domažlic.

Šestý ročník festivalu přivítalo cca 500 návštěvníků, ač byl začátek posunut z důvodu nepřízně počasí. Věříme, že festival tak přispěl k přiblížení krásy lidových krojů, tanců, písní a různých zvyků a obyčejů, jež vycházely ze života našich předků široké veřejnosti. Pro návštěvníky byl připraven také bohatý doprovodný program zaměřený na lidová řemesla, staročeské tradice a zvyky v podobě staročeského jarmarku či stánku pro děti s připravenými soutěžemi.

Záštitu nad letošním festivalem převzal předseda poslanecké sněmovny PČR Jan Hamáček a Luděk Sobota, známý herec a bavič.

Akce tak obohatila společenský a kulturní život obyvatel našeho regionu.

Věříme, že si festival získává pomalu své místo v našem regionu a buduje si svoji tradici. Proto se také již těšíme na sedmý ročník.

Ještě jednou děkujeme za podporu a těšíme se na další spolupráci.

Za Spolek POJIZERSKÝ FOLKLOR
Petr Hurt, předseda spolku

Program festivalu 2. 7. 2016

13:00 – 13:15      Pietní akt v Komenského sadech
13:15 – 13:35      Slavnostní průvod (Žižkovou ulicí)
13:35 – 13:45      Slavnostní zahájení festivalu na Mírovém náměstí
13:45 – 14:05      FS Dykyta – Přerov nad Labem
14:10 – 14:30      Slovácký krúžek - Praha
14:45 – 15:00      Skupina Amnis – Mladá Boleslav
15:05 – 15:25      FS Jiskra - Plzeň
15:30 – 15:50      DFS Lipinka – Vracov
15:50 – 16:00      Tetičky z Vracova
16:05 – 16:20      Patrik a Hynek Hradečtí - Domažlice
16:20 – 16:40      Pozdní sběr – Malá Bělá a okolí
16:40 – 16:50      Soutěž zástupců vystupujících
16:50 – 17:10      FS Dykyta – Přerov nad Labem
17:15 – 17:25      Tetičky z Vracova
17:30 – 17:50      Slovácký krúžek - Praha
17:55 – 18:15      FS Jiskra - Plzeň
18:25 – 18:40      Skupina Amnis – Mladá Boleslav
18:45 – 19:05      DFS Lipinka – Vracov
19:05 – 19:20      Patrik a Hynek Hradečtí – Domažlice
19:20                  Slavnostní závěr festivalu

Upozornění na ukončení předprodeje lístků na páteční besedu

Vážení přátelé,

z důvodu uzavření prodejny galanterie v Bakově nad Jizerou, kde probíhá předprodej lístků na páteční předfestivalovou besedu, bude předprodej ukončen 24.6.2016 v 16 hodin. Pokud tedy máte zájem o koupi lístků, můžete právě do tohoto termínu. Poté až v místě besedy, což je v bakovském divadle. Upozorňujeme, že počet míst je omezen. Takže kdo dřív přijde...

Děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání s vámi.

Plakát 2016

Beseda 2016

Pojizerský festival 2016

V sobotu 2. července 2016 se bude konat již šestý ročník Pojizerského folklorního festivalu v Bakově nad Jizerou. Festival bude zahájen pietním aktem v Komenského sadech. Poté vyjde slavnostní průvod směrem na Mírové náměstí, kde bude festival slavnostně zahájen. Do průvodu se zapojí všechny vystupující soubory, českoslovenští legionáři v dobových stejnokrojích a hosté.

Návštěvníci se mohou těšit na taneční a hudební vystoupení několika souborů. Své umění na jevišti představí dětský folklorní soubor Lipinka z Vracova, folklorní soubory Dykyta z Přerova nad Labem, Slovácký krúžek, soubor písní a tanců Jiskra z Plzně, Patrik a Hynek Hradečtí z Domažlic, Pozdní sběr z Malé Bělé a skupina Amnis z Mladé Boleslavi. Těšit se tak můžeme na folklor z Čech i Moravy.

Součástí festivalu bude staročeský jarmark, návštěvníci si zde budou moci vybrat z mnoha druhů tradičních řemeslných výrobků a různých tradičních pokrmů.

V předvečer festivalu se uskuteční beseda s Luďkem Sobotou. Beseda se bude konat v bakovském divadle od 19 hodin. O hudební a pěvecký doprovod se postarají Patrik a Hynek Hradečtí z Domažlic, diváci se mohou těšit na krásné lidové písničky a muziku a na písničky Karla Gotta. A také na ochutnávku dobrého vína z vinotéky Hruška z Mladé Boleslavi.

Festival finančně podporuje Středočeský kraj, Předseda PSP ČR Jan Hamáček, město Bakov nad Jizerou, VaK Ml. Boleslav a další sponzoři, hlavními mediálními partnery jsou Signál rádio a Boleslavský deník, 1. Boleslavská televize, Český rozhlas.

Leták 2016

Přátelé, kamarádi,

věříme, že jste patřičně oslavili vstup do roku 2016 a tím pádem položili základ k tomu, že tento rok bude ještě lepší, nežli ten uplynulý. Věříme, že se to bude týkat i našeho Pojizerského folklorního festivalu. Jeho 6. ročník se uskuteční 2. 7. 2016 v Bakově nad Jizerou na Mírovém náměstí. Těšíme se na setkání s vámi a věříme, že se zde letos sejdeme v hojném počtu.

Vaši organizátoři.